جلسه فوق العاده شورای عالی فنی

جلسه فوق العاده شورای عالی فنی با دستور کار ویژه بررسی عملکرد تیم ملی پنچاک سیلات

جلسه فوق العاده شوراي عالي فني فدراسيون ورزش هاي رزمي با دستور كار ويژه بررسي عملكرد تيم ملي پنچاك سيلات اعزامی به بازی های آسیایی اندونزی-جاکارتا2018 در مورخ 1397/06/12 برگزار گرديد كه خلاصه دفاعيات و توضيحات مسئول انجمن پنچاك سيلات آقاي همايون خرم به شرح ذیل به استحضار و تائيد اعضاي حاضر رسيد .

١- آقاي همايون خرم رياست انجمن پنچاک سیلات  اذعان داشتند نظر به كسب مدال هاي نقره و برنز متعدد در بازي هاي ساحلي آسيایی و همينطور قهرماني جهان و آسيايي اين رشته در سال هاي ٢٠١٦ و ٢٠١٧ طبيعي بود که پيش بيني هاي ما حداقل ٣ مدال برنز باشد.

٢- بهترين بازيكن تيم ملي كه بيشترين و با كيفيت ترين مدال ها را در ادوار گذشته كسب كرده بود متاسفانه در دور اول با حریف ميزبان رقابت كرد و شانس كسب مدال را از دست داد.

٣- نظر به اينكه كشور مادر و مدعي پنچاک سیلات " اندونزي" بالاترين سطح سرمايه گذاري را در اين رشته كرده بود ،فارغ از رعايت هر گونه استاندارد معمول در راستاي توسعه آتي اين رشته، فقط به قصد درو كردن طلاها وارد اين رويداد شد و عملاً به يك نسبت دست تمامي كشورهاي تازه وارد از جمله ايران را از مدال خالي گذاشت و حتي كشورهاي همسايه اندونزي كه مدعي مالكيت مشاعي اين رشته هستند و بيش از ٢ دهه در حال سرمايه گذاري می باشند نيز از کسب مدال طلا بي بهره ماندند به جز ويتنام كه در ٢ وزن از ١٤ وزن موفق به كسب طلا شد.

٤- با توجه به اينكه رشته هاي پر سابقه اي مثل فوتبال، دوچرخه سواری، تنیس،ژیمناستیک، هندبال،سوارکاری،بوکس و انجمن‌های ورزشي كه برخي از آنها بيش از نيم قرن تجربه حضور در بازي هاي آسيايي را دارند حتی بدون يك مدال برنز برگشتند ، چطور می توان از رشته اي كه ١١ ماه قبل از آغاز بازي ها وارد اين رويداد شده و رشته اصلي ومحور كسب برتري ميزبان است انتظاري بيش از اين داشت؟

٥-پنچاك سيلات ايران موفق به كسب يك برنز در اولين تجربه آسيايي خود شد و اين مساله در مقایسه با رشته جوجيتسو که سالهاست در گيمزهايي مانند بازي هاي داخل سالن و ساحلي آسيا حضور دارد و در اين رويداد هم با غولي بنام ميزبان طرف نبود خود موفقیتي بزرگ محسوب می گردد.

٦- مهمترين نكته ،عدم حمايت مسئولین سابق از اين رشته بود. که هر چه مسئولین فدراسیون و بنده تلاش کردیم جهت حضور پنچاک سیلات در تست ایونت که سطح ورزشکاران ما مورد ارزیابی قرار می گرفت متأسفانه این رشته را ثبت نام نکردند تا بتوانیم با موقعیت و تجارب جدید وارد این بازی ها شویم و تلاش های ما بی ثمر بود. ضمن اینکه با توجه به اطلاعات اینجانب ،بودجه کمیته ملی المپیک یکصد میلیون تومان بود که حتی نصف هزینه یک اردوی 15 روزه که درجاکارتا داشته را تامین نمی نمود.

در پایان ضمن عذرخواهی از عدم اخذ مدال های پیش بینی شده اطمینان می دهم اگر سرمایه گذاری مناسب در این رشته  صورت پذیرد در گیمزهای مختلف با توجه به پتانسیل رزمی ایران می توانیم در آینده موفقیت های ارزنده ای کسب نمائیم.

به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر